Miasto Piła z nową energią!

Cykl imprez 2023 na Skate Plaza w Pile.

 

Miasto Piła, MOSIR Piła oraz Grupa FlowUP mają zaszczyt zaprosić na cykl czterech imprez, który odbędzie się tego lata na pilskiej SKATE Plaza. Przygotowaliśmy mocną dawkę Nowej Energii dla Miasta Piła, którą z radością chcielibyśmy przekazać wszystkim uczestnikom!

Pamiętamy zeszłoroczny cykl wydarzeń, który został przyjęty z entuzjazmem i zapoczątkował idee PIŁA SKATE FESTIWAL. Tegoroczne wydarzenia zostały wzbogacone o nowe atrakcje i programy z myślą
o szerszej grupie odbiorców. Cykl imprez promujących i upowszechniających sporty uliczne pod nazwą PIŁA SKATE FESTIWAL 2023 odbędzie się w trzech odsłonach.

Piła Skate Festiwal vol. 1

(3-4.06.2023 r. / godz. 11:00-19:00)

Pierwsza edycję imprezy zaplanowano na 3-4 czerwca (godz. 11.00–19.00). To doskonała okazja by świętować Dzień Dziecka na Skate Plazie. Tematem przewodnim będą warsztaty hulajnogi, rolek, deskorolki oraz rowerów typu BMX. Towarzyszyć będą strefa trenażerów ruchu, strefa skimboard – akademia Surfera i zawody, Centrum testowe (hulajnoga, wrotki, longboard, surfskate, fishboard, deskorolka, mini BMX), strefa dmuchańców oraz strefa relaksu. Celem wydarzenia jest wprowadzenie początkujących i praktykujących uczestników w progres umiejętności i przygotowanie na kolejne edycje PIŁA SKATE FESTIWAL, których ranga będzie rosła z każdą kolejną odsłoną. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz całe rodziny. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody. To dla wszystkich wyjątkowa okazja, by sprawdzić swoje umiejętności na pilskiej Skate Plazie, nawiązać nowe znajomości oraz podnieść poziom własnych umiejętności.

Piknik edukacyjno-rekreacyjny

(17-18.06.2023 r., godz. 11.00-18.00)

Drugim wydarzeniem w cyklu jest Piknik Edukacyjno-Rekreacyjny, który odbędzie się w dniach 17-18 czerwca, w godzinach 11.00-18.00. Celem imprezy jest promowanie i upowszechnianie zdrowych nawyków i stylu życia. W Skate Plaza powstanie zadaszona strefa, wypełniona warsztatami i praktykami z zakresu: JOGA sportowa i gimnastyczna, Pilates, Stretching, Zdrowy Kręgosłup oraz Flashmob “Wielkie Rollowanie” – praktyka rolowania na wałkach, która pozwala na ćwiczenia i masaż ciała. Program powstał z myślą o poprawie kondycji fizycznej i zwiększeniu sprawności wszystkich grup wiekowych. Nasza misja to podniesienie świadomości i poprawa jakości życia mieszkańców Piły. Zapraszamy również turystów i gości, którzy chcą skorzystać z pozytywnych i kreatywnych wydarzeń.

Piknik edukacyjny zostanie wzbogacony o edukacyjną strefę sportów wodnych. Na terenie Skate Plaza powstanie wielkopowierzchniowy basen do uprawiania SUP – jednego z najpopularniejszych sportów wodnych dla wszystkich. W programie akademia i SUP zawody z nagrodami. W basenie odbędzie się również program “Wodny Patrol”, czyli edukacja dotycząca ratownictwa wodnego i reagowania podczas niebezpiecznych zdarzeń, które mogą wystąpić podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą. Edukacyjny piknik uzupełnią strefy: Skimboard – akademia Surfera i Zawody, Darts, Frisbee, Speed Badminton, trenażery ruchu oraz strefa relaksu i dobrej muzyki.

Piła Skate Festiwal vol. 2

(15-16.07.2023 r. / godz. 11.00-19.00)

Trzecie wydarzenie w harmonogramie zaplanowanych imprez to druga edycja Piła Skate Festiwal, która odbędzie się w dniach 15-16 lipca (godz. 11.00-19.00). Impreza przyjmie charakter warsztatów
i zawodów o randze lokalnej w dyscyplinach: hulajnoga, rolki, deskorolka, rowery BMX. Podczas drugiej edycji festiwalu będą działać strefy towarzyszące oraz Centrum testowe w podobnym zakresie, jak podczas pierwszej odsłony Piła Skate Festiwal. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz całe rodziny. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody. To dla wszystkich wyjątkowa okazja, aby sprawdzić się na pilskiej Skate Plazie, nawiązać nowe znajomości,  podnieść poziom własnych umiejętności oraz przygotować się na Finałowe wydarzenie!

 

Piła Skate Festiwal – FINAL GAMES

(12.08.2023 r. / godz. 12.30-22.00)
(13.08.2023 r. / godz. 11.00-19.00)

Finałowe wydarzenie wakacyjnego cyklu PIŁA SKATE FESTIWAL 2023 o randze ogólnopolskich zawodów w kategoriach deskorolka, hulajnoga, BMX oraz rolki, odbędzie się podczas dwóch dni 12 i 13 sierpnia. Uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć niezapomnianej atmosfery i rywalizacji o cenne nagrody rzeczowe, takie jak sprzęt, akcesoria oraz odzież znanych marek branżowych. Dla najlepszych zawodników przewidziano również bony finansowe do wykorzystania w sklepach partnerów wydarzenia. Sędziowski skład zostanie utworzony przez uznane osobistości i autorytety w polskim środowisku sportów ulicznych.

Zawody FINAL GAME zostaną zorganizowane z podziałem na grupy zawodników o różnym stopniu zaawansowania. Zapraszamy zarówno zawodowców o zaawansowanych umiejętnościach, jak
i amatorów, dla których powstaną dedykowane konkurencje. Pierwszego dnia odbędzie się NIGHT SESSION z dodatkową pulą nagród dla najlepszych uczestników. Podczas dwóch dni imprezy dostępne będzie dla wszystkich Centrum Testowe, a w nim: deskorolki, longboardy, cruisery, fishboardy, surfskate’y, rowery mini BMX oraz hulajnogi. Przygotowanie i trening do zawodów będzie możliwy w tematycznej strefie trenażerów. Wszyscy zawodnicy oraz widzowie będą mogli obcować z najlepszymi i spróbować swoich sił w szerokim świecie sportów ulicznych.

Wydarzenie FINAL GAMES urozmaici bardzo bogaty program stref towarzyszących. Wokół Skate Plaza powstanie Strefa Sportów Wodnych, gdzie największą atrakcją będzie wielkopowierzchniowy basen, na którym odbędą się akademia i zawody na deskach SUP. W strefie Skimboard odbędą się akademia Surfera oraz zawody. Niedoświadczonych uczestników w sporty wodne wprowadzać będą dedykowane trenażery.

Z myślą o dobrym przygotowaniu do rywalizacji oraz dla propagowania zdrowego stylu życia, zorganizowana zostanie strefa „Zdrowia i Relaksu”. Pod klimatycznym zadaszeniem, odbędą się zajęcia Jogi sportowej i relaksacyjnej, program zdrowy kręgosłup, Stretching, praktyki fizjoterapeutyczne oraz wspólny zdrowotny Flashmob pod hasłem „Wielkie Rolowanie” – praktyka rolowania na wałkach, która wspomaga ćwiczenia i masaż ciała.

Ponadto, na imprezie dla wszystkich dostępne będą strefy Fingerboards, Darts, VR Graffiti Jam, planszówki, strefa relaksu oraz najlepsza muzyka DJ 😊

Mamy nadzieję i składamy całe siły, aby PIŁA SKATE FESTIWAL – FINAL GAMES stał się najbardziej inspirującą i najlepszą imprezą w Polsce, która promuje sporty uliczne, a także wielkim świętem łączącym środowiska pasjonatów sportów lifestylowych.

Do zobaczenia na Piła Skate Plaza!

Zadania realizowane są w ramach projektu pn. „Miasto Piła z nową energią!” współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 i budżetu państwa pod hasłem „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”, w ramach umowy o dofinansowanie nr 8/2021/RL z dnia 10 grudnia 2021 r.

 

Organizator: MOSIR PIŁA, MIASTO PIŁA, FlowUP!